Gemstones cover (Reproduced with permission of the book's author, John Romanation.)

"Gemstones/Самоцв╕ти" is a unique book on the subject of gemmology to be written in the Ukrainian language.

Highly Recommended.


Introduction in Ukrainian - KOI8U standard

Передмова
З давн╕х-давен люди прикрашали себе ╕ сво╓ житло р╕зноман╕тними оздобами. У центр╕ цих оздоб були самоцв╕ти - дорогоц╕нн╕ камен╕ особливо╖ краси. З камен╕в виробляли р╕зн╕ реч╕ - миски, вази, стату╖ ╕ т. п. Камен╕ можна зменшувати ╕ в менших розм╕рах вживати як прикраси до перстен╕в, дармов╕с╕в, браслет╕в, корон тощо. ╥х називають самоцв╕тами.

Книжка ця да╓ загальний огляд виробництва самоцв╕т╕в. Вона в╕дпов╕да╓ на питання, як╕ стосуються джерел сировини, що визнача╓ ╖хню варт╕сть, як можна покращати ╖хню красу, як ╖х виробляють, як ними торгують ╕ т. п. Клясиф╕кац╕я самоцв╕т╕в як дорогоц╕нних, так ╕ нап╕вдорогоц╕нних також описана в ц╕й книжц╕.

Технолог╕чне удосконалення дало можлив╕сть торгувати штучними самоцв╕тами, як╕ е хем╕чно ╕дентичними з природними. В додатку так╕ ╕м╕тац╕╖ самоцв╕т╕в як куб╕чний циркон, под╕бний до д╕яманту, роблять ц╕ чудов╕ ювел╕рн╕ вироби доступними широким верствам населення, бо ╖х можна купити за значно нижч╕ ц╕ни. Важлив╕сть правильного розп╕знання ╕ оц╕нки ╓ очевидна. Один розд╕л книжки присвячений техн╕ц╕ шл╕фування прозорих самоцв╕т╕в, щоб зробити ╖х чудовими ╕ блискучими. К╕нцевий розд╕л да╓ дов╕дков╕ джерела до назв самоцв╕т╕в к╕лькома мовами.

Автор книжки ╤ван Романишин народився в Карпатських горах у Зах╕дн╕й Укра╖н╕ ╕ жив у Львов╕ до 21 року життя. Там в╕н навчився ювел╕рства ╕ направи годинник╕в. П╕сля Друго╖ св╕тово╖ в╕йни ем╕╠рував до Н╕меччини, в╕дтак до Англ╕╖, а в 1951 роц╕ пере╖хав до Сполучених Штат╕в Америки. П╕сля десятим╕сячно╖ прац╕ в ювел╕рному п╕дпри╓мств╕ в м╕ст╕ Трой, штат Нью-Йорк, в╕н заснував власне п╕дпри╓мство "Romanation Jewelers", яке мало добру оп╕н╕ю в околиц╕ ╕ високу повагу. В╕н очолював це п╕дпри╓мство до 1988 року - до в╕дходу на пенс╕ю.

Будучи начитаною людиною ╕ вм╕лим майстром, Iван Романишин став в╕домим завдяки сво╖м знанням дорогоц╕нних камен╕в ╕ вм╕нню шл╕фувати необроблен╕ м╕нерали в самоцв╕ти та презентувати ╖х по-мистецьки в оправах. В╕н користувався авторитетом як добрий промовець, знавець самоцв╕т╕в, ╕ його обрали президентом столичного Клюбу М╕нералог╕в в Олбан╕, штат Нью-Йорк. В╕н завжди вм╕в порадити ╕ заохотити до прац╕ сво╖х друз╕в. Був в╕н ╕ великим спец╕ял╕стом у направ╕ годинник╕в. Але найб╕льшим його досягненням було велике золоте яйце, яке в╕н зробив, щоб в╕дзначити Тисячол╕ття Хрещення Руси-Укра╖ни. Воно було прикрашене 46 д╕ямантами, 146 руб╕нами, 144 сапф╕рами ╕ 36 смарагдами, на якому по-мистецьки було виграв╕рувано: "Тисячол╕ття Християнства в Укра╖н╕, 988-1988''. А в середин╕ ╓ м╕н╕ятюри двох церков: св. Соф╕╖ в Ки╓в╕ ╕ св. Юра у Львов╕, виконан╕ в золот╕ ╕ слонов╕й кост╕.

╤ван Романишин, будучи людиною компетентною у сво╖й д╕лянц╕, квал╕ф╕ковано ╕ в доступн╕й форм╕ подав матер╕ял. Тому книжку з зац╕кавленням прочитають не лише укра╖нц╕ в д╕яспор╕, але вона стане у пригод╕ ╕ спец╕ял╕стам в його далек╕й Батьк╕вщин╕ Укра╖н╕.

Д-р Роберт Л. Кларк

Переклад на укра╖нську -- Володимира Л╕тинського


Ivan Romanation Gemstones, by John Romanation. Hardcover, 158 pages, Troy NY 1996.
Text in Ukrainian only. This book can be ordered for $34.95 USF directly from the author by writing to:

John Romanation
1837 - 6th Avenue
Watervliet NY 12189
U.S.A.


Local Links:

Icon            InfoUkes Bookstore
Icon InfoUkes Home Page


Document Information

Document URL: http://www.infoukes.com/bookstore/romanyshyn.html

Page prepared by Walter Maksimovich
E-mail: walter@infoukes.com

Copyright © 1997 InfoUkes Inc.
E-mail: webmaster@infoukes.com


since Nov 15, 1997
InfoUkes Inc.
Suite 185, 3044 Bloor Street West
Etobicoke, Ontario, Canada M8X 2Y8
Tel: (416) 236-4865 Fax: (416) 766-5704

Originally Composed: Friday October 31st, 1997.
Date last modified: Friday, November 15th, 1997.